Hakkımızda

1992 yılında merhum Yunus ÜLGER tarafından Ülger Hurda Nak. Taah. Tic. San. Ltd. Şti olarak kurulmuştur.

Bünyamin ve Mükremin ÜLGER kardeşler tarafından 2004 yılında Öz Ülger Geri Dönüşüm Hurda Nak. Taah. Tic. San. Ltd. Şti. olarak unvan değişikliği yapılarak faaliyetlerine devam eden şirket, 2018 yılından itibaren kapasite artırımı ile  faaliyetlerine Öz Ülger Entegre Atık Yönetimi Endüstri Tic.Ltd.Şti. olarak devam etmektedir.

Kuruluşundan bu yana şirket politikamız hızlı hizmet, dürüst ticaret, müşteri memnuniyeti ve kaliteli iş ahlakı olmuş ve olmaya da devam etmektedir.

Tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için  Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlemiş olduğu yönetmelikler kapsamında 2000 metre kare kapalı alan ve 5000 metre kare açık alan üzerinde çalışmalarını sürdürmekle birlikte;

          • Hurda bakır, alüminyum, kablo, sarı(pirinç), krom, nikel, hurdapik, kurşun, çinko, iş makinaları ve yedekleri, fabrika sökümü, inşaat malzemeleri ve her türlü metal alım satımı ticareti,

          • Ömrünü tamamlamış lastikler ve atık akümülatörleri lisanlı ve mevzuata uygun  geçici depolama faaliyeti gerçekleştirmektedir.

Kırıkkale’de Tehlikeli Atık Ara Depolama faaliyeti için ÇED sürecinden geçen ve faaliyete başlayan ilk firmadır.