Ürünlerimiz

Geri dönüşüm ve hurda sektöründe faaliyet gösteren firmalara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Hurda Metal İşleme Lisansına sahip olan firmamız; “Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği” çerçevesinde değerli metal ve maden atıklarının geri dönüşümünü sağlamaktadır.

Firmamız yılda 25.000 ton değerli metal - maden atık işleme kapasitesine sahiptir ve kapasitesini artırttırmak için her geçen gün yatırımlarına devam etmektedir.

Demir Çelik, Paslanmaz Çelik, Alüminyum, Bakır, Pirinç, Krom, Nikel, Çinko v.b. değerli metal - maden atıklarının geri dönüşümü, alım ve satımı yapılmaktadır.

Tesislerimizde değerli metal - maden atıklar eritilmeye hazır hale getirilir. Böylece ülke ekonomisine ve çevreye maksimum düzeyde fayda sağlanmaktadır.

Tesislerimize getirelen Değerli metal ve maden atıkları Atık yönetimi esaslarına ilşkin yönetmelikler ve atık geri kazanım kodlarına göre geri dönüşüm yapılmaktadır.

Fabrikalara bırakılan konteynerler ve vinçli araçlar ile ömrünü tamamlamış tesislerden sökülen veya atık üreticileri - nakliyeciler vasıtasıyla getirilen aşağıdaki liste bir kısmı verilmiş olan

1. Sanayi tesislerinin imalat kırpıntıları, döküntüleri, hurdaları,
2. Ömrünü tamamlamış ve sökülen tesislerden çıkma metal atıkları,
3. Ömrünü tamamlamış metal malzemeler,
4. Piyasaya sürülmemiş imalat atıkları, hatalı ürünler,
tesislerimizde sınıflandırma ve ayırma işlemlerinden geçerek geri dönüşüm yapılmaktadır.